-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Červen 2016

2 roky po operaci očí

30. června 2016 v 16:30 | Any Klein* |  My experience
Ahoj všem!

Dnes jen krátce. Chtěla jsem jen napsat své postřehy po operaci očí.

Vzpomínáte si ještě, jak jsem psala o laserové operaci očí? Pokud ne, tady je článek.

30.6.2014 jsem podstoupila laserovou operaci očí u Gemini ve Zlíně. Po 2 letech si to nemůžu vynachválit. Hrozně rychle jsem si zvykla na život bez brýlí a kontaktních čoček. Ráno se neprobouzím skoro slepá a nemusím mít strach, že mi dojdou čočky a já budu muset chodit v brýlích (žiju v zahraničí a čočky jsem si kupovala v ČR, navíc pro mě byl velký problém nosit brýle z psychického hlediska).

Ještě si pamatuju, jak se mi zrak zlepšoval, tak jsem se i párkrát lekla, že jsem si na noc nechala čočky. :D A má nejoblíbenější věta byla "Já vidím!"

Musím ale říct, že oči jsou i po těch 2 letech stále citlivější na denní světlo. Není to už takový, jako těsně po operaci, ale jakmile vysvitne sluníčko (a je stále ale pod mrakem), tak beru sluneční brýle. Nijak mi to nevadí, už jsem si zvykla mít sluneční brýle neustále u sebe.
Na diskotékách a koncertech mi světla už nevadí, pokud mi teda nesvítí přímo do očí.. :D

Takže shrnutí pro ty, co to stále zvažují - běžte na operaci, zapomeňte na strach a kolik to stojí. Stojí to za to! A pro holky ještě vzkaz: Kašlete na to, že si nebudete moct dát měsíc řasenku, vydržet se to dá!
Nezapomínejte, že byste mohli litovat toho, že jste nešli.

Mějte krásný den a važte s svého zraku,

Any*
xoxo

10 LET BLOGU

8. června 2016 v 15:00 | Any Klein* |  o blogu
TOPIK slaví své 10. narozeniny!
Nemůžu tomu uvěřit, že je to tady. Wow, uteklo to jako voda. Ještě teď si vzpomínám kdy, jak a proč jsem topik zakládala. Je to neuvěřitelný.

Topik byl založen 8.6.2006 a to z jediného důvodu. Blog.cz měl jednoduše řešené ankety. Ano čtete správně, zakláadal jsem ho kvůli anke
tám, protože na lide.cz buď něšli a nebo tam bylo složité html. Asi nějak tak.. A takto vzniknul topik.
Později, když jsem se nechtěla trápit s html na lide.cz, tak jsem celý svůj tehdejší blog pod jménem emm15 (blog byl především o Emmě Watson, které v té době bylo 15 let) přestěhovala sem. Blog začal být zaměřen na všechny mé oblíbené celebrity, začal se spřátelovat s jinými blogy, vyhrál dokonce i nějakou soutěž o nejlepší blog na jednom "SBčku" (spřátelený blog) a vystřídal mnoho různých designů. Mimochodem, první designy byly příšerné.. :D Úplně první byl tuším modrý, no můžete se podívat tady. Screenshoty bohužel nemám, ale pro představu to stačí. :D


Jak roky ubíhaly, blog se začal i se mnou měnit. Už to nebyl takový "módní výstřelek" té doby (víceméně každý blog byl svým obsahem stejný - blogy byli víceméně o všech možných celebritách). Od nástupu na gympl jsem na blog už neměla tolik času, ale pár článků za měsíc bylo.
Blog se ale pomalu změnil spíš na deník nebo na zážitky ze Švýcarska a ze života obecně. A tady už blog zůstal. Ano, stále ráda přidám i písničky, co se mi líbí, ale už to asi spíš bude patřit k článku.

Když už jsme u těch písniček, zrovna před pár dny vydal Zorkkk novou pecku s názvem "Ausnahmezustand". Nevíte, kdo Zorkkk je? Aha, no to jsou přece bývalí Nevada Tan alias Panik! Kluci jsou zpět! Skvělá zpráva pro fanoušky!
Jo a tady je ta pecka, kterou teď poslouchám pořád dokola.
Můžete poslouchat na iTunes i spotify. :)


Děkuju moc všem, co blog stále sledují, bez vás by topik prostě nebyl. :)

Mějte se krásně,

Any*
xoxo

Schweiz vs. Tschechien (15.4.2016, Tissot Arena Biel)

5. června 2016 v 15:38 | Any Klein* |  Switzerland/Schwiiz
Ahoj, nelekněte se, že píšu pouze německy, ve škole jsme měli za úkol napsat článek na blog a protože je to kurz němčiny B2, tak v němčině. Ale nebojte, pod německým textem je i český text ;)

Hallo Leute!
Ich war 15.4.2016 am Eishockeyspiel in Biel. Es wurde Eurohockey Challenge gespielt. Es wurde eine Vorbereitungspiel vor dem WM 2016 in Russland gespielt.

Wer kennt mich nicht, ich bin sehr grösser Fan von Eishockey, also ich habe meinen tschechischen Trikot angezogen, meinen Gesicht gemalt und auch tschechische flagge dabei gehabt. Ja, ich bin ein bisschen verrückt. :D

Ahoj všem!
15.4.2016 jsem se vydala na Eurohockey Challenge do Bielu. Šlo o jeden z přípravných zápasů před MS 2016 v Rusku.

Pro ty, kdo mě neznají, jsem fanynka hokeje, možná spíš trochu větší blázen do hokeje. Měla jsem na sobě český dres, mikinu, na tváři českou vlajku a samozřejmě jsem ji měla i s sebou.


Back again!

3. června 2016 v 11:38 | Any Klein* |  Blah, blah..
Ahoj!
Rozhodla jsem se, že nebudu svůj blog tolik nezanedbávat, když už oslaví 10 let a jsem znovu ve Švýcarsku, takže bych vám sem ráda opět přispěla svým životem au-pair tentokrát z Zürichu. :)

Myslím si, že by byla škoda, topik neobnovit.. přece jen jsme spolu "vyrostli" a když jsem projížděla historií, tak jsem se i nad svými články z "mládí" nasmála. :D Ano, nechápu, jak jsem mohla psát takový kraviny.. :D Nojo, bylo to v módě.. :D

Tak se mějte krásně a sledujte topik, snad na něj opět nezapomenu. :D

Any*
xoxo
Crans-Montana, Wallis, Švýcarsko