-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Červenec 2015

Hokej - přípravné zápasy před MS 2014

28. července 2015 v 15:13 | Any Klein* |  Switzerland/Schwiiz
Švýcarsko - Švédsko (Rapperswil 9.4.2014)
Na tenhle zápas jsem ukecala ještě jednu českou aupair a vyrazili jsme spolu. Namalovali jsme si na obličej švýcarskou a českou vlajku. Výrazy některých lidí jsou nezapomenutelný. Ale aspoň viděli, koho podporujem, když náš tým už nemůže.. :D
Bohužel Švédsko vyhrálo 4:1
Švýcarsko - Česko (Basel 27.4.2014)
Na tomto zápase jsem čekala nával českých fanoušků. I mamka mi psala, že se vypraví asi 2 autobusy z Čech, takže jsem měla strach, jestli lístky do šeského kotle vůbec budou.
Celou cestu ze St. Gallen až do Basel jsem měla na sobě českou čepici a ve vlaku TGV z Zürichu jsem potkala švýcarské fanoušky. :)
Když jsem přijela do Basel, naivně jsem si myslela, že hokejová hala není nijak daleko od vlakového nádraží - to jsem se šeredně spletla.
Samotný zápas byl napínavý, konečný stav utkání 2:1 pro nás. :)
V kotli jsem čekala více českých fanoušků, ale fandili jsme a to bylo hlavní! :)
Cestou zpátky jsem v St.Gallen potkala ve vlaku s:měr Trogen jednu postarší paní se švýcarskou vlajkou. Když viděla můj dres tak se na mě usmála a po nějaké době, když už jsme tam seděli skoro sami mi řekla, že její syn hraje za švýcarský nároďák už 9 let (myslím, že letos už ale na MS nehrál, loni ale jo). :)

Všechen evropský "život" zahynul v Osvětimi.

27. července 2015 v 12:22 | Any Klein*
Tento článek mi přišel do mailu a sdílím ho sem. Je potřeba otevřít oči těm, co jsou PRO přijímání uprchlíků.
Ještě doporučuji si přečíst článek, který píše, jak to vlastně s těmi uprchlíky je.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechen evropský "život" zahynul v Osvětimi.

Článek napsal Sebastian Vilar Rodrigez.

Šel jsem po ulici v Barceloně a najednou jsem objevil strašlivou pravdu - Evropa zemřela v Osvětimi... Zabili jsme šest milionů Židů a nahradili je 20 miliony muslimů. V Osvětimi jsme spálili kulturu, myšlení, tvořivost, talent. Zničili jsme vybrané lidi, opravdu vybrané, protože představovali skvělé a úžasné lidi, kteří změnili svět. Podíl těchto lidí se projevuje ve všech oblastech života: ve vědě, v umění, mezinárodním obchodu a především jako svědomí světa. To jsou lidé, které jsme spálili. Pod záminkou tolerance a protože jsme chtěli dokázat sami sobě že jsme byli vyléčení z choroby rasismu, jsme otevřeli brány 20 milionům muslimů, rase, která nám přinesla hloupost a nevědomost, náboženský extremismus a nedostatek tolerance, kriminalitu a chudobu, vzhledem k neochotě pracovat a podporovat jejich rodiny s hrdostí.